КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА

ШАХОВСКОГ САВЕЗА СРБИЈЕ ЗА 2007. годину

 

 

А. Међународна такмичења 

 

ред.

број

 

ТАКМИЧЕЊЕ

 

термин

место

одржавања

 

1.

VIII појединачно првенство Европе

(мушкарци и жене)

2-16. април

Дрезден

(Немачка)

2.

IV међународни фестивал проблемског шаха

15-17. април

Београд

3.

Екипно кадетско првенство Европе у шаху за јуниоре до 18 година

8-14. јул

Суботица

4.

Првенство Европе за кадете у убрзаном и брзопотезном шаху

15-17. јул

Суботица

5.

III екипно и појединачно првенство Европе

у решавању шаховских проблема

13-15. јул

Пардубице

(Чешка)

6.

Кадетско првенство Европе у шаху

(испод 10, 12, 14, 16 и 18 година)

13-24.

септембар

Шибеник

(Хрватска)

7.

Омладинско првенство света

2-17. октобар

Јереван

(Јерменија)

8.

Европски Куп клубова - Куп шампиона

(мушкарци и жене)

6-14. октобар

Кемер

(Турска)

9.

Првенство Европе за децу до 8 година

12-23. октобар

Батуми

(Грузија)

10.

31. екипно и појединачно првенство света у

решавању шаховских проблема

20-25. октобар

Родос

(Грчка)

11.

 

Екипно првенство Европе (мушкарци и жене)

27. октобар

7 новембар

Хераклион

(Крит, Грчка)

12.

Кадетско првенство света

(испод 8, 10, 12, 14, 16 и 18 година)

17-29. новембар

Анталија

(Турска)

 

 

 

Б. Такмичења ШС Србије  

 

ред.

број

 

ТАКМИЧЕЊЕ

 

термин

место

одржавања

 

1.

Полуфинале првенства Србије у шаху (мушкарци)

22 30.

јануар

Београд

2.

Шампионат Србије за мушкарце

4- 17. март

Вршац

3.

Међународни женски турнир 8. март

4-13. март

Београд

4.

Шампионат Србије за жене

29. април

9 мај

Панчево

5.

Кадетска првенства Србије у убрзаном и

брзопотезном шаху

6 8. април

Врњачка бања

6.

Кадетско првенства Србије

(до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 година)

9-15. април

Врњачка Бања

7

Финале Купа Србије

21 27. мај

Матарушка бања

8.

Екипно првенство основних школа

25 27. мај

Обреновац

9.

Екипно првенство средњих школа

9. јун

Београд

10.

Дани шаха појединачна и екипна првенства

Србије у убрзаном и брзопотезном шаху

5. 8. .јул

Топола

(Опленац)

11.

Камп за перспективне шахисте

Летња шаховска школа

25. јул

14. август

Златибор

12.

Омладински шампионати Србије (омладинци и омладинке)

5 14. август

Златибор

13.

Прва лига Србије у шаху (мушкарци и жене)

22. август

1. септембар

Златибор

14.

Припреме државних репрезентација

25. септембар

Златибор

15.

Отворено међународно првенство Београда у шаху

22-30. новембар

Обреновац

 

16.

Лига решавача

Програм Одбора проблемиста

 

17.

Лига проблемиста

Програм Одбора проблемиста