Prvenstvo Srbije za omladince i omladinke za 2019. godinu
 
Omladinski šampioni Srbije 2019
Mladen Rajković i Jovana Srdanović

/28. jul 2019/
Pobednici Jovana Srdanovic i Mladen Rajkovic prosli kroz cilj u pravom dramaticnom foto-finisu!
U ženskoj konkurenciji Jovana Srdanović je odbranila titulu pobedivši vodeću, odličnu Katarinu Ostojić i nanevši joj prvi poraz. Milena Vujčić koja je juče proslavila svoj 18. rodjendan je bila treća.
U muškoj konkureciji još veća neizvesnost. Mladen Rajković i Luka Budisavljević su po očekivanju pobedili u 9. kolu pa su obojica imala učinak od 7 poena iz 9 partija. Odlučio je tek 4. kriterijum (veći broj pobeda) i pehar za prvo mesto je pripao Mladenu. Treće mesto je osvojio borbeni Miloš Milošević sa osvojenih 5,5 poena.
Tri prvoplasirana takmicara u obe konkurencije su nagradjeni s peharima i medaljama.
Arandjelovac se pokazao kao dobar organizator, možda i zbog činjenice da mu svakako ovo nije prvi put da bude domaćin ovakvih i sličnih šahovskih takmičenja.

/26. jul 2019/
Veoma borbeno u Aranđelovcu
Posle jučerašnjeg duplog kola mnoge stvari su se izdefinisale kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji.
Na ženskom prvenstvu favoritkinje igraju na svom nivou, tako da su trenutno tri prvoplasirane Ostojić Katarina, Vujčić Milena i Srdanović Jovana, koje su i pre takmičenja slovile za potencijalne osvajačice prvog mesta. Katarina ima poen prednosti i najveće šanse ali se tek očekuju njeni dueli sa Milenom i Jovanom, tako da će svakako finiš turnira biti više nego interesantan.
Na muškom turniru slična situacija. Rajković Mladen i Budisavljević Luka igraju odlično i zasluženo su na samom vrhu tabele. Prati ih Kecskemeti Arpad (prijatno iznenadjenje turnira) i Milošević Miloš. Izgleda da u toj četvorici treba i tražiti pobednika turnira, bez obzira što je ostalo još četiri kola.
Inace, turnir je veoma borben (nema brzih remija), a tako očekujemo da bude i u finišu. .

/23. jul 2019/
Počeli Omladinski šampionati Srbije 2019
U prijatnom ambijentu hotela “Rujna zora” u Arandjelovcu, počeo je omladinski šampionat Srbije. Iako na šampionatu nisu prisutni baš svi najbolji u konkurenciji do 20 godina, imaćemo zanimljiv, i svakako veoma borben turnir. Na startu, u ženskoj konkurenciji imali smo zanimljiv duel Jovane Srdanović (jedne od favorita za prvo mesto) i Milene Vujčić (takodje pretedenta na visok plasman). Partija je završena remijem. Glavni favorit po rejtingu, Katarina Ostojić pobedila je talentovanu Martu Dakić.
Ostali rezultati: Vukosavljevic Tatjana-Ristic Mladjana 1:0, Djordjevic Nevena-Radulov Nevena 0:1, Srankovic Marija-Dimitrijevic Andjela remi.
U muškoj konkurenciji glavni favoriti po rejtingu Luka Budisavljević I Mladen Rajković izašli su kao pobednici u susretima sa Djokić Mihailom I Kecskemeti Arpadom. Domaći igrač Vlajković Stanko je savladao talentovanog Radisavljević Dalibora dok su se partije Milošević Milosa i Branković Vladisava kao i Ivanović Marka i Tadić Stefana završila miroljubivo.

 
Tabela - omladinci   Tabela - omladinke
Rank   Name Rtg Pts. SB Res. Vict
1
  Rajkovic Mladen 2349 7 27.75 ½ 6
2
FM Budisavljevic Luka 2351 7 27.75 ½ 5
3
FM Milosevic Milos 2312 21.25 0 4
4
FM Kecskemeti Arpad 2230 5 20.50 0 4
5
  Djokic Mihailo 2137 5 19.75 0 4
6
  Ivanovic Marko 2267 14.75 0 4
7
FM Tadic Stefan 2262 13.00 0 2
8
  Brankovic Vladislav 2144 3 13.25 0 1
9
  Radisavljevic Dalibor 2099 10.50 0 2
10
FM Vlajkovic Stanko 2271 2 6.50 0 1
 
Rank   Name Rtg Pts. SB Res. Vict
1
WFM Srdanovic Jovana 1975 30.75 0 6
2
WFM Ostojic Katarina 2164 7 26.00 0 6
3
  Vujcic Milena 1989 6 21.25 0 5
4
  Radulov Nevena 1737 5 21.25 0 3
5
  Djordjevic Nevena 1716 4 16.25 0 1
6
  Stankovic Marija 1732 4 15.00 0 1
7
  Vukosavljevic Tatjana 1738 13.50 0 1
8
  Dimitrijevic Andjela 1652 3 10.75 0 0
9
  Ristic Mladjana 1664 9.75 0 1
10
  Dakic Marta 1680 8.50 0 0
 
 
 

Rezultati, parovi, tabele, rejting...
www.chess-results.com

OMLADINCI - OMLADINKE

 
 
 

Prenos partija uživo

OMLADINCI - OMLADINKE

   
   
     
 
 
Partije (pgn)
Omladinci
m01
m02
m03
m04
m05
m06
m07
   
Omladinke
z01
z02
z03
z04
z05
z06
z07
   
 
 
Foto galerija link >>>
   
         
 
OMLADINCI
 
 
     
SNo   Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
SB
Rank
1
  Rajkovic Mladen 2349 * 1 0 1 1 ½ 1 ½ 1 1 7 27.75
1
2
FM Vlajkovic Stanko 2271 0 * 0 0 0 0 ½ 0 1 ½ 2 6.50
10
3
  Djokic Mihailo 2137 1 1 * 0 1 1 ½ 0 ½ 0 5 19.75
5
4
FM Milosevic Milos 2312 0 1 1 * 0 ½ ½ ½ 1 1 21.25
3
5
  Ivanovic Marko 2267 0 1 0 1 * ½ 1 0 1 0 14.75
6
6
FM Tadic Stefan 2262 ½ 1 0 ½ ½ * 0 0 1 0 13.00
7
7
  Brankovic Vladislav 2144 0 ½ ½ ½ 0 1 * ½ 0 0 3 13.25
8
8
FM Budisavljevic Luka 2351 ½ 1 1 ½ 1 1 ½ * 1 ½ 7 27.75
2
    Radisavljevic Dalibor 2099 0 0 ½ 0 0 0 1 0 * 1 10.50
9
  FM Kecskemeti Arpad 2230 0 ½ 1 0 1 1 1 ½ 0 * 5 20.50
4
 
Round 1 on 2019/07/23 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1   Rajkovic Mladen 2349 1 - 0 FM Kecskemeti Arpad 2230 10
2 FM Vlajkovic Stanko 2271 1 - 0   Radisavljevic Dalibor 2099 9
3   Djokic Mihailo 2137 0 - 1 FM Budisavljevic Luka 2351 8
4 FM Milosevic Milos 2312 ½ - ½   Brankovic Vladislav 2144 7
5   Ivanovic Marko 2267 ½ - ½ FM Tadic Stefan 2262 6
Round 2 on 2019/07/24 at 09:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10 FM Kecskemeti Arpad 2230 1 - 0 FM Tadic Stefan 2262 6
7   Brankovic Vladislav 2144 0 - 1   Ivanovic Marko 2267 5
8 FM Budisavljevic Luka 2351 ½ - ½ FM Milosevic Milos 2312 4
9   Radisavljevic Dalibor 2099 ½ - ½   Djokic Mihailo 2137 3
1   Rajkovic Mladen 2349 1 - 0 FM Vlajkovic Stanko 2271 2
Round 3 on 2019/07/24 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2 FM Vlajkovic Stanko 2271 ½ - ½ FM Kecskemeti Arpad 2230 10
3   Djokic Mihailo 2137 1 - 0   Rajkovic Mladen 2349 1
4 FM Milosevic Milos 2312 1 - 0   Radisavljevic Dalibor 2099 9
5   Ivanovic Marko 2267 0 - 1 FM Budisavljevic Luka 2351 8
6 FM Tadic Stefan 2262 0 - 1   Brankovic Vladislav 2144 7
Round 4 on 2019/07/25 at 09:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10 FM Kecskemeti Arpad 2230 1 - 0   Brankovic Vladislav 2144 7
8 FM Budisavljevic Luka 2351 1 - 0 FM Tadic Stefan 2262 6
9   Radisavljevic Dalibor 2099 0 - 1   Ivanovic Marko 2267 5
1   Rajkovic Mladen 2349 1 - 0 FM Milosevic Milos 2312 4
2 FM Vlajkovic Stanko 2271 0 - 1   Djokic Mihailo 2137 3
Round 5 on 2019/07/25 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3   Djokic Mihailo 2137 0 - 1 FM Kecskemeti Arpad 2230 10
4 FM Milosevic Milos 2312 1 - 0 FM Vlajkovic Stanko 2271 2
5   Ivanovic Marko 2267 0 - 1   Rajkovic Mladen 2349 1
6 FM Tadic Stefan 2262 1 - 0   Radisavljevic Dalibor 2099 9
7   Brankovic Vladislav 2144 ½ - ½ FM Budisavljevic Luka 2351 8
Round 6 on 2019/07/26 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10 FM Kecskemeti Arpad 2230 ½ - ½ FM Budisavljevic Luka 2351 8
9   Radisavljevic Dalibor 2099 1 - 0   Brankovic Vladislav 2144 7
1   Rajkovic Mladen 2349 ½ - ½ FM Tadic Stefan 2262 6
2 FM Vlajkovic Stanko 2271 0 - 1   Ivanovic Marko 2267 5
3   Djokic Mihailo 2137 0 - 1 FM Milosevic Milos 2312 4
Round 7 on 2019/07/27 at 09:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4 FM Milosevic Milos 2312 1 - 0 FM Kecskemeti Arpad 2230 10
5   Ivanovic Marko 2267 0 - 1   Djokic Mihailo 2137 3
6 FM Tadic Stefan 2262 1 - 0 FM Vlajkovic Stanko 2271 2
7   Brankovic Vladislav 2144 0 - 1   Rajkovic Mladen 2349 1
8 FM Budisavljevic Luka 2351 1 - 0   Radisavljevic Dalibor 2099 9
Round 8 on 2019/07/27 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10 FM Kecskemeti Arpad 2230 0 - 1   Radisavljevic Dalibor 2099 9
1   Rajkovic Mladen 2349 ½ - ½ FM Budisavljevic Luka 2351 8
2 FM Vlajkovic Stanko 2271 ½ - ½   Brankovic Vladislav 2144 7
3   Djokic Mihailo 2137 1 - 0 FM Tadic Stefan 2262 6
4 FM Milosevic Milos 2312 0 - 1   Ivanovic Marko 2267 5
Round 9 on 2019/07/28 at 10:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5   Ivanovic Marko 2267 0 - 1 FM Kecskemeti Arpad 2230 10
6 FM Tadic Stefan 2262 ½ - ½ FM Milosevic Milos 2312 4
7   Brankovic Vladislav 2144 ½ - ½   Djokic Mihailo 2137 3
8 FM Budisavljevic Luka 2351 1 - 0 FM Vlajkovic Stanko 2271 2
9   Radisavljevic Dalibor 2099 0 - 1   Rajkovic Mladen 2349 1
 
FOTO GALERIJA
 
 
 
 
 
 
 
OMLADINKE
 
 
 
SNo   Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
SB
Rank
1
WFM Srdanovic Jovana 1975 * 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 ½ 30.75 1
2
  Dakic Marta 1680 0 * ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 8.50 10
3
  Vukosavljevic Tatjana 1738 ½ ½ * ½ 0 ½ ½ 1 0 0 13.50 7
4
  Djordjevic Nevena 1716 ½ ½ ½ * ½ ½ 0 1 ½ 0 4 16.25 5
5
  Stankovic Marija 1732 0 ½ 1 ½ * ½ ½ ½ 0 ½ 4 15.00 6
6
  Dimitrijevic Andjela 1652 0 ½ ½ ½ ½ * ½ ½ 0 0 3 10.75 8
7
  Radulov Nevena 1737 0 1 ½ 1 ½ ½ * 0 ½ 1 5 21.25 4
8
  Ristic Mladjana 1664 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 * 0 0 9.75 9
9
WFM Ostojic Katarina 2164 0 1 1 ½ 1 1 ½ 1 * 1 7 26.00 2
10
  Vujcic Milena 1989 ½ 1 1 1 ½ 1 0 1 0 * 6 21.25 3
 
Round 1 on 2019/07/23 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1 WFM Srdanovic Jovana 1975 ½ - ½   Vujcic Milena 1989 10
2   Dakic Marta 1680 0 - 1 WFM Ostojic Katarina 2164 9
3   Vukosavljevic Tatjana 1738 1 - 0   Ristic Mladjana 1664 8
4   Djordjevic Nevena 1716 0 - 1   Radulov Nevena 1737 7
5   Stankovic Marija 1732 ½ - ½   Dimitrijevic Andjela 1652 6
Round 2 on 2019/07/24 at 09:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Vujcic Milena 1989 1 - 0   Dimitrijevic Andjela 1652 6
7   Radulov Nevena 1737 ½ - ½   Stankovic Marija 1732 5
8   Ristic Mladjana 1664 0 - 1   Djordjevic Nevena 1716 4
9 WFM Ostojic Katarina 2164 1 - 0   Vukosavljevic Tatjana 1738 3
1 WFM Srdanovic Jovana 1975 1 - 0   Dakic Marta 1680 2
Round 3 on 2019/07/24 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2   Dakic Marta 1680 0 - 1   Vujcic Milena 1989 10
3   Vukosavljevic Tatjana 1738 ½ - ½ WFM Srdanovic Jovana 1975 1
4   Djordjevic Nevena 1716 ½ - ½ WFM Ostojic Katarina 2164 9
5   Stankovic Marija 1732 ½ - ½   Ristic Mladjana 1664 8
6   Dimitrijevic Andjela 1652 ½ - ½   Radulov Nevena 1737 7
Round 4 on 2019/07/25 at 09:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Vujcic Milena 1989 0 - 1   Radulov Nevena 1737 7
8   Ristic Mladjana 1664 ½ - ½   Dimitrijevic Andjela 1652 6
9 WFM Ostojic Katarina 2164 1 - 0   Stankovic Marija 1732 5
1 WFM Srdanovic Jovana 1975 ½ - ½   Djordjevic Nevena 1716 4
2   Dakic Marta 1680 ½ - ½   Vukosavljevic Tatjana 1738 3
Round 5 on 2019/07/25 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3   Vukosavljevic Tatjana 1738 0 - 1   Vujcic Milena 1989 10
4   Djordjevic Nevena 1716 ½ - ½   Dakic Marta 1680 2
5   Stankovic Marija 1732 0 - 1 WFM Srdanovic Jovana 1975 1
6   Dimitrijevic Andjela 1652 0 - 1 WFM Ostojic Katarina 2164 9
7   Radulov Nevena 1737 0 - 1   Ristic Mladjana 1664 8
Round 6 on 2019/07/26 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Vujcic Milena 1989 1 - 0   Ristic Mladjana 1664 8
9 WFM Ostojic Katarina 2164 ½ - ½   Radulov Nevena 1737 7
1 WFM Srdanovic Jovana 1975 1 - 0   Dimitrijevic Andjela 1652 6
2   Dakic Marta 1680 ½ - ½   Stankovic Marija 1732 5
3   Vukosavljevic Tatjana 1738 ½ - ½   Djordjevic Nevena 1716 4
Round 7 on 2019/07/27 at 09:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4   Djordjevic Nevena 1716 0 - 1   Vujcic Milena 1989 10
5   Stankovic Marija 1732 1 - 0   Vukosavljevic Tatjana 1738 3
6   Dimitrijevic Andjela 1652 ½ - ½   Dakic Marta 1680 2
7   Radulov Nevena 1737 0 - 1 WFM Srdanovic Jovana 1975 1
8   Ristic Mladjana 1664 0 - 1 WFM Ostojic Katarina 2164 9
Round 8 on 2019/07/27 at 16:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Vujcic Milena 1989 0 - 1 WFM Ostojic Katarina 2164 9
1 WFM Srdanovic Jovana 1975 1 - 0   Ristic Mladjana 1664 8
2   Dakic Marta 1680 0 - 1   Radulov Nevena 1737 7
3   Vukosavljevic Tatjana 1738 ½ - ½   Dimitrijevic Andjela 1652 6
4   Djordjevic Nevena 1716 ½ - ½   Stankovic Marija 1732 5
Round 9 on 2019/07/28 at 10:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5   Stankovic Marija 1732 ½ - ½   Vujcic Milena 1989 10
6   Dimitrijevic Andjela 1652 ½ - ½   Djordjevic Nevena 1716 4
7   Radulov Nevena 1737 ½ - ½   Vukosavljevic Tatjana 1738 3
8   Ristic Mladjana 1664 ½ - ½   Dakic Marta 1680 2
9 WFM Ostojic Katarina 2164 0 - 1 WFM Srdanovic Jovana 1975 1
 
FOTO GALERIJA
 
 
ORGANIZATORI I SUDIJE
Organizatori
: Šahovski savez Srbije
Glavni sudija
: IA Boban Milojević
Sudija
: NA
Mesto
: Aranđelovac
Datum
: 23/07/2019/ do 28/07/2019/