Serbian League 2017

Organizer(s) : Šahovski savez Srbije
Chief Arbiter : IA Milorad Maravic (901709)
Arbiter : IA Brindza Istvan (922765), FA Velibor Ćirjanić (916552), Milan Markovic D (921327)
Town : Ruma
Date : 2017/09/01 To 2017/09/11
Round 1 on 2017/09/01 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 1 OMLADINAC Novi Banovci 2½ - 3½ JUGOVIĆ Kać 12
2 2 JELICA PEP Goračići 3½ - 2½ SLOGA TURIST Kraljevo 11
3 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 1½ - 4½ ITAKA Beograd 10
4 4 SLOVEN Ruma 4½ - 1½ OŠK PARAĆIN Paraćin 9
5 5 CRVENA ZVEZDA Beograd 2 - 4 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 8
6 6 NAFTAGAS Elemir 2½ - 3½ VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 7
Round 2 on 2017/09/02 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 12 JUGOVIĆ Kać 4 - 2 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 7
2 8 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 2½ - 3½ NAFTAGAS Elemir 6
3 9 OŠK PARAĆIN Paraćin 4½ - 1½ CRVENA ZVEZDA Beograd 5
4 10 ITAKA Beograd 2½ - 3½ SLOVEN Ruma 4
5 11 SLOGA TURIST Kraljevo 3 - 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3
6 1 OMLADINAC Novi Banovci 1 - 5 JELICA PEP Goračići 2
Round 3 on 2017/09/03 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 2 JELICA PEP Goračići 1½ - 4½ JUGOVIĆ Kać 12
2 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3 - 3 OMLADINAC Novi Banovci 1
3 4 SLOVEN Ruma 2 - 4 SLOGA TURIST Kraljevo 11
4 5 CRVENA ZVEZDA Beograd 1½ - 4½ ITAKA Beograd 10
5 6 NAFTAGAS Elemir 3½ - 2½ OŠK PARAĆIN Paraćin 9
6 7 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 1 - 5 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 8
Round 4 on 2017/09/04 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 12 JUGOVIĆ Kać 3 - 3 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 8
2 9 OŠK PARAĆIN Paraćin 2 - 4 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 7
3 10 ITAKA Beograd 4 - 2 NAFTAGAS Elemir 6
4 11 SLOGA TURIST Kraljevo 3½ - 2½ CRVENA ZVEZDA Beograd 5
5 1 OMLADINAC Novi Banovci 2 - 4 SLOVEN Ruma 4
6 2 JELICA PEP Goračići 3½ - 2½ SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3
Round 5 on 2017/09/05 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 2½ - 3½ JUGOVIĆ Kać 12
2 4 SLOVEN Ruma 3½ - 2½ JELICA PEP Goračići 2
3 5 CRVENA ZVEZDA Beograd 3 - 3 OMLADINAC Novi Banovci 1
4 6 NAFTAGAS Elemir 2½ - 3½ SLOGA TURIST Kraljevo 11
5 7 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 2 - 4 ITAKA Beograd 10
6 8 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 3½ - 2½ OŠK PARAĆIN Paraćin 9
Round 6 on 2017/09/06 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 12 JUGOVIĆ Kać 4½ - 1½ OŠK PARAĆIN Paraćin 9
2 10 ITAKA Beograd 4½ - 1½ NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 8
3 11 SLOGA TURIST Kraljevo 3 - 3 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 7
4 1 OMLADINAC Novi Banovci 3 - 3 NAFTAGAS Elemir 6
5 2 JELICA PEP Goračići 3 - 3 CRVENA ZVEZDA Beograd 5
6 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3 - 3 SLOVEN Ruma 4
Round 7 on 2017/09/07 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 4 SLOVEN Ruma 4½ - 1½ JUGOVIĆ Kać 12
2 5 CRVENA ZVEZDA Beograd 2 - 4 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3
3 6 NAFTAGAS Elemir 3 - 3 JELICA PEP Goračići 2
4 7 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 1½ - 4½ OMLADINAC Novi Banovci 1
5 8 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 3 - 3 SLOGA TURIST Kraljevo 11
6 9 OŠK PARAĆIN Paraćin 2½ - 3½ ITAKA Beograd 10
Round 8 on 2017/09/08 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 12 JUGOVIĆ Kać 3 - 3 ITAKA Beograd 10
2 11 SLOGA TURIST Kraljevo 4½ - 1½ OŠK PARAĆIN Paraćin 9
3 1 OMLADINAC Novi Banovci 3 - 3 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 8
4 2 JELICA PEP Goračići 5 - 1 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 7
5 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3½ - 2½ NAFTAGAS Elemir 6
6 4 SLOVEN Ruma 5 - 1 CRVENA ZVEZDA Beograd 5
Round 9 on 2017/09/09 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 5 CRVENA ZVEZDA Beograd ½ - 5½ JUGOVIĆ Kać 12
2 6 NAFTAGAS Elemir 2 - 4 SLOVEN Ruma 4
3 7 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 2½ - 3½ SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3
4 8 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 2½ - 3½ JELICA PEP Goračići 2
5 9 OŠK PARAĆIN Paraćin 2 - 4 OMLADINAC Novi Banovci 1
6 10 ITAKA Beograd 3 - 3 SLOGA TURIST Kraljevo 11
Round 10 on 2017/09/10 at 15.30
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 12 JUGOVIĆ Kać 4½ - 1½ SLOGA TURIST Kraljevo 11
2 1 OMLADINAC Novi Banovci 3 - 3 ITAKA Beograd 10
3 2 JELICA PEP Goračići 4 - 2 OŠK PARAĆIN Paraćin 9
4 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3 - 3 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 8
5 4 SLOVEN Ruma 4½ - 1½ VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 7
6 5 CRVENA ZVEZDA Beograd 3½ - 2½ NAFTAGAS Elemir 6
Round 11 on 2017/09/11 at 14.00
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 6 NAFTAGAS Elemir 0 - 6 JUGOVIĆ Kać 12
2 7 VŠK SVETI NIKOLAJ Valjevo 3½ - 2½ CRVENA ZVEZDA Beograd 5
3 8 NOVOSADSKI ŠK Novi Sad 2½ - 3½ SLOVEN Ruma 4
4 9 OŠK PARAĆIN Paraćin 3 - 3 SVETOZAR GLIGORIĆ Pančevo 3
5 10 ITAKA Beograd 3½ - 2½ JELICA PEP Goračići 2
6 11 SLOGA TURIST Kraljevo 3 - 3 OMLADINAC Novi Banovci 1

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com