7. Pojedinačno prvenstvo studenata i studentkinja Univerziteta u Beogradu
TROFEJ VERICE I SREĆKA NEDELJKOVIĆA 2014

Beograd, Mašinski fakultet, 30-31.05.2014.
 
 
 
UNIVERZITETSKI
SPORTSKI
SAVEZ BEOGRADA
 
UNIVERZITET U BEOGRADU
MAŠINSKI FAKULTET
 
ŠAHOVSKI KLUB
STUDENTSKI GRAD

Prenos partija uživo
PARTIJE UŽIVO

Partije u pgn formatu
Studentkinje - Studenti
 

Rezultati, parovi, tabele, rejting...

studentkinje: www.chess-results.com
studenti: www.chess-results.com

IM IVAN ŠARENAC I ŽIM MARIJA RAKIĆ POBEDNICI
7. TROFEJA VERICE I SREĆKA NEDELJKOVIĆA

Sportski žurnal, 01.06.2014.

PEHAR RAKIĆEVOJ I ŠARENCU

Internacionalni majstor Ivan Šarenac i ženski internacionalni majstor Marija Rakić, pobednici su 7. Trofeja Verice i Srećka Nedeljkovića, finalnog turnira prvenstva studentkinja i studenata fakulteta, akademija i visokih škola Beograda.

 

Drugog dana turnira na Mašinskom fakultetu u Beogradu, Marija Rakić je nastavila u sjajnom ritmu. Posle prva četiri kola, Marija je imala stopostotan učinak, a u nizu je bio i poen u duelu sa Anđelijom Stojanović. U preostalih pet kola, Rakićeva je sačuvala prednost, i na kraju trijumfovala sa poenom prednosti u odnosu na koleginicu iz reprezentacije Anđeliju Stojanović. Muški turnir bio je mnogo zanimljiviji. Odluka je pala u poslednjem kolu. Nikola Potpara je pobedio do tada vodećeg Lazara Radusinovića, što je iskoristio Ivan Šarenac da se remijem sa Milošem Stankovićem izjednači sa vodećim. Na kraju, zbog boljih dodatnih kriterijuma, osvojio je pehar.

Sportski žurnal, 31.05.2014.

BITKA ZA TROFEJ VERICE I SREĆKA NEDELJKOVIĆA

Na Mašinskom fakultetu u Beogradu, počelo je finale pojedinačnog prvenstva Univerziteta u Beogradu koje nosi naziv "Trofej Verice i Srećka Nedeljkovića".

Na dva turnira, sedmi put se za trofej i nagradni fond koji je ustanovila porodica proslavljenih jugoslovenskih reprezentativaca bore po deset studenata i studentkinja, a trofeje brane intermajstor Miloš Lapčević i ženski velemajstor Jovana Vojinović.

Posebno je jaka konkurencija među studentkinjama gde su još tri reprezentativke. Anđelija Stojanović, Marija Rakić i Jovana Erić. Najveći favoriti među studentima su Nikola Nestorović, Miloš Stanković, Ivan Šarenac i Miloš Lapčević, a prosečan rejting u finalu je 2330 poena.

Za dva dana odigraće se devet kola, tempom od po 15 minuta i dodatnih deset sekundi za svaki potez. Posle prvog dana i četiri kola, najuspešniji su Petar Krstić i Marija Rakić sa po 3,5, odnosno čestiri poena.

Turnir je otvorio prof. dr Miloš Nedeljković ispred domaćina i prof. dr Nenad Zrnić, prodekan za nastavu na Mašinskom fakultetu, a govorili su još i proslavljeni velemajstor Ljubomir Ljubojević, prof. dr Aleksandar Belić, državni sekretar u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Milun Delić, vd predsednika Univerzitetskog sportskog saveza Beograda, kao i Miroslav Kopanja, predsednik Šahovskog saveza Srbije.

Velemajstor Verica Nedeljković
Aleksandar Belić, državni sekretar MPNTR
Miroslav Kopanja, predsednik ŠSS
Velemajstor Branko Damljanović
Velemajstor Goran Čabrilo
Velemajstor problemskog šaha
Marjan Kovačević
Katarina Jovanović
Henrijeta Konrakovska Sokolov
Gordana Marković

Pored njih, na otvaranju su bili još i akademik Petar Miljanić, Vera Nedljković sa unucima Olgom i Srećkom Nedeljkovićem, velemajstori Katarina Jovanović, Gordana Marković, Henrijeta Konrakovska Sokolov, Branko Damljanović, Goran Čabrilo, intermajstori Slobodanka Milivojević, Ivan Marković, Zoran Arsović...

Organizatori
Verica i Srećko Nedeljković
  Pokrovitelj: Porodica Nedeljković
Organizator: BU, MF, USSB, SK "SG"
Tehnički organizator: Mašinski fakultet u Beogradu
Direktor: prof. dr Miloš Nedeljković
Sudija: IA Nebojša Baralić
   
   
TABELA - studentkinje
 
SNo.   Name Rtg Fed 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts Rank
1
Panic Anastasija
1951
SRB
*
0
0
0
0
0
0
1
0
1
2
8
2
WIM
Rakic Marija
2306
SRB
1
*
1
½
1
1
1
1
1
1
1
3
WGM
Stojanovic Andjelija
2306
SRB
1
0
*
1
1
1
½
1
1
1
2
4
WFM
Miladinovic Lena
2079
SRB
1
½
0
*
1
½
½
1
1
1
4
5
Nonkovic Bogdana
2075
SRB
1
0
0
0
*
½
0
1
1
1
6
6
Kezele Tamara
1985
SRB
1
0
0
½
½
*
0
1
1
1
5
5
7
WIM
Eric Jovana
2201
SRB
1
0
½
½
1
1
*
1
1
1
7
3
8
Gajic Ivana
0
SRB
0
0
0
0
0
0
0
*
0
½
½
9
9
Dragojevic Marija
1915
SRB
1
0
0
0
0
0
0
1
*
1
3
7
10
Jovicic Snezana
0
SRB
0
0
0
0
0
0
0
½
0
*
½
10
 
Rnk   Name IRtg Pts
1
WIM Rakic Marija 2306
2
WGM Stojanovic Andjelija 2306
3
WIM Eric Jovana 2201 7
4
WFM Miladinovic Lena 2079
5
  Kezele Tamara 1985 5
6
  Nonkovic Bogdana 2075
7
  Dragojevic Marija 1915 3
8
  Panic Anastasija 1951 2
9
  Gajic Ivana 0 ½
10
  Jovicic Snezana 0 ½
Rakić
Marija
Stojanović
Anđelija
Erić
Jovana
Miladinović
Lena
Kezele
Tamara
Nonković
Bogdana
Dragojević
Marija
Panić
Anastasija
Gajić
Ivana
Jovičić
Snežana
REZULTATI - studentkinje
Round 1
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1   Panic Anastasija 1951 1 - 0   Jovicic Snezana 0 10
2 WIM Rakic Marija 2306 1 - 0   Dragojevic Marija 1915 9
3 WGM Stojanovic Andjelija 2306 1 - 0   Gajic Ivana 0 8
4 WFM Miladinovic Lena 2079 ½ - ½ WIM Eric Jovana 2201 7
5   Nonkovic Bogdana 2075 ½ - ½   Kezele Tamara 1985 6
Round 2
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Jovicic Snezana 0 0 - 1   Kezele Tamara 1985 6
7 WIM Eric Jovana 2201 1 - 0   Nonkovic Bogdana 2075 5
8   Gajic Ivana 0 0 - 1 WFM Miladinovic Lena 2079 4
9   Dragojevic Marija 1915 0 - 1 WGM Stojanovic Andjelija 2306 3
1   Panic Anastasija 1951 0 - 1 WIM Rakic Marija 2306 2
Round 3
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2 WIM Rakic Marija 2306 1 - 0   Jovicic Snezana 0 10
3 WGM Stojanovic Andjelija 2306 1 - 0   Panic Anastasija 1951 1
4 WFM Miladinovic Lena 2079 1 - 0   Dragojevic Marija 1915 9
5   Nonkovic Bogdana 2075 1 - 0   Gajic Ivana 0 8
6   Kezele Tamara 1985 0 - 1 WIM Eric Jovana 2201 7
Round 4
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Jovicic Snezana 0 0 - 1 WIM Eric Jovana 2201 7
8   Gajic Ivana 0 0 - 1   Kezele Tamara 1985 6
9   Dragojevic Marija 1915 0 - 1   Nonkovic Bogdana 2075 5
1   Panic Anastasija 1951 0 - 1 WFM Miladinovic Lena 2079 4
2 WIM Rakic Marija 2306 1 - 0 WGM Stojanovic Andjelija 2306 3
Round 5
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3 WGM Stojanovic Andjelija 2306 1 - 0   Jovicic Snezana 0 10
4 WFM Miladinovic Lena 2079 ½ - ½ WIM Rakic Marija 2306 2
5   Nonkovic Bogdana 2075 1 - 0   Panic Anastasija 1951 1
6   Kezele Tamara 1985 1 - 0   Dragojevic Marija 1915 9
7 WIM Eric Jovana 2201 1 - 0   Gajic Ivana 0 8
Round 6
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Jovicic Snezana 0 ½ - ½   Gajic Ivana 0 8
9   Dragojevic Marija 1915 0 - 1 WIM Eric Jovana 2201 7
1   Panic Anastasija 1951 0 - 1   Kezele Tamara 1985 6
2 WIM Rakic Marija 2306 1 - 0   Nonkovic Bogdana 2075 5
3 WGM Stojanovic Andjelija 2306 1 - 0 WFM Miladinovic Lena 2079 4
Round 7
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4 WFM Miladinovic Lena 2079 1 - 0   Jovicic Snezana 0 10
5   Nonkovic Bogdana 2075 0 - 1 WGM Stojanovic Andjelija 2306 3
6   Kezele Tamara 1985 0 - 1 WIM Rakic Marija 2306 2
7 WIM Eric Jovana 2201 1 - 0   Panic Anastasija 1951 1
8   Gajic Ivana 0 0 - 1   Dragojevic Marija 1915 9
Round 8
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Jovicic Snezana 0 0 - 1   Dragojevic Marija 1915 9
1   Panic Anastasija 1951 1 - 0   Gajic Ivana 0 8
2 WIM Rakic Marija 2306 1 - 0 WIM Eric Jovana 2201 7
3 WGM Stojanovic Andjelija 2306 1 - 0   Kezele Tamara 1985 6
4 WFM Miladinovic Lena 2079 1 - 0   Nonkovic Bogdana 2075 5
Round 9
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5   Nonkovic Bogdana 2075 1 - 0   Jovicic Snezana 0 10
6   Kezele Tamara 1985 ½ - ½ WFM Miladinovic Lena 2079 4
7 WIM Eric Jovana 2201 ½ - ½ WGM Stojanovic Andjelija 2306 3
8   Gajic Ivana 0 0 - 1 WIM Rakic Marija 2306 2
9   Dragojevic Marija 1915 1 - 0   Panic Anastasija 1951 1
 
 
Vera Nedeljković pored trofeja
 
 
Prof. dr Miloš Nedeljković
 
 
prof. dr Aleksandar Belić
 
 
Velemajstor Ljubomir Ljubojević
 
 
TABELA - studenti
 
SN   Name Rtg Fed 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts Rank
1
  Stankovic Milos 2408 SRB * ½ 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 6
3
2
IM Lapcevic Milos 2377 SRB ½ * 0 0 1 1 0 ½ 0 1 4
7
3
IM Nestorovic Nikola 2439 SRB 1 1 * 0 1 0 ½ 1 0 ½ 5
6
4
  Radusinovic Lazar 2318 SRB ½ 1 1 * 1 0 ½ 1 ½ 1
2
5
  Ratkovic Milovan 2294 SRB 0 0 0 0 * ½ 0 1 1 0
8
6
  Potpara Nikola 2231 MNE ½ 0 1 1 ½ * 0 1 0 1 5
5
7
  Krstic Petar 2326 SRB 0 1 ½ ½ 1 1 * ½ 0 1
4
8
  Sarenac David 2296 SRB 0 ½ 0 0 0 0 ½ * ½ 1
9
9
IM Sarenac Ivan 2404 SRB ½ 1 1 ½ 0 1 1 ½ * 1
1
10
  Elez Nikola 2207 SRB 0 0 ½ 0 1 0 0 0 0 *
10
 
Rn   Name IRtg Pts
1
IM Sarenac Ivan 2404
2
  Radusinovic Lazar 2318
3
  Stankovic Milos 2408 6
4
  Krstic Petar 2326
5
  Potpara Nikola 2231 5
6
IM Nestorovic Nikola 2439 5
7
IM Lapcevic Milos 2377 4
8
  Ratkovic Milovan 2294
9
  Sarenac David 2296
10
  Elez Nikola 2207
Šarenac
Ivan
Radusinović
Lazar
Staković
Miloš
Krstić
Petar
Potpara
Nikola
Nestorović
Nikola
Lapčević
Miloš
Ratković
Milovan
Šarenac
Ivan
Elez
Nikola
REZULTATI - studenti
Round 1
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1   Stankovic Milos 2408 1 - 0   Elez Nikola 2207 10
2 IM Lapcevic Milos 2377 0 - 1 IM Sarenac Ivan 2404 9
3 IM Nestorovic Nikola 2439 1 - 0   Sarenac David 2296 8
4   Radusinovic Lazar 2318 ½ - ½   Krstic Petar 2326 7
5   Ratkovic Milovan 2294 ½ - ½   Potpara Nikola 2231 6
Round 2
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Elez Nikola 2207 0 - 1   Potpara Nikola 2231 6
7   Krstic Petar 2326 1 - 0   Ratkovic Milovan 2294 5
8   Sarenac David 2296 0 - 1   Radusinovic Lazar 2318 4
9 IM Sarenac Ivan 2404 1 - 0 IM Nestorovic Nikola 2439 3
1   Stankovic Milos 2408 ½ - ½ IM Lapcevic Milos 2377 2
Round 3
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2 IM Lapcevic Milos 2377 1 - 0   Elez Nikola 2207 10
3 IM Nestorovic Nikola 2439 1 - 0   Stankovic Milos 2408 1
4   Radusinovic Lazar 2318 ½ - ½ IM Sarenac Ivan 2404 9
5   Ratkovic Milovan 2294 1 - 0   Sarenac David 2296 8
6   Potpara Nikola 2231 0 - 1   Krstic Petar 2326 7
Round 4
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Elez Nikola 2207 0 - 1   Krstic Petar 2326 7
8   Sarenac David 2296 0 - 1   Potpara Nikola 2231 6
9 IM Sarenac Ivan 2404 0 - 1   Ratkovic Milovan 2294 5
1   Stankovic Milos 2408 ½ - ½   Radusinovic Lazar 2318 4
2 IM Lapcevic Milos 2377 0 - 1 IM Nestorovic Nikola 2439 3
Round 5
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3 IM Nestorovic Nikola 2439 ½ - ½   Elez Nikola 2207 10
4   Radusinovic Lazar 2318 1 - 0 IM Lapcevic Milos 2377 2
5   Ratkovic Milovan 2294 0 - 1   Stankovic Milos 2408 1
6   Potpara Nikola 2231 0 - 1 IM Sarenac Ivan 2404 9
7   Krstic Petar 2326 ½ - ½   Sarenac David 2296 8
Round 6
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Elez Nikola 2207 0 - 1   Sarenac David 2296 8
9 IM Sarenac Ivan 2404 1 - 0   Krstic Petar 2326 7
1   Stankovic Milos 2408 ½ - ½   Potpara Nikola 2231 6
2 IM Lapcevic Milos 2377 1 - 0   Ratkovic Milovan 2294 5
3 IM Nestorovic Nikola 2439 0 - 1   Radusinovic Lazar 2318 4
Round 7
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4   Radusinovic Lazar 2318 1 - 0   Elez Nikola 2207 10
5   Ratkovic Milovan 2294 0 - 1 IM Nestorovic Nikola 2439 3
6   Potpara Nikola 2231 0 - 1 IM Lapcevic Milos 2377 2
7   Krstic Petar 2326 0 - 1   Stankovic Milos 2408 1
8   Sarenac David 2296 ½ - ½ IM Sarenac Ivan 2404 9
Round 8
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
10   Elez Nikola 2207 0 - 1 IM Sarenac Ivan 2404 9
1   Stankovic Milos 2408 1 - 0   Sarenac David 2296 8
2 IM Lapcevic Milos 2377 0 - 1   Krstic Petar 2326 7
3 IM Nestorovic Nikola 2439 0 - 1   Potpara Nikola 2231 6
4   Radusinovic Lazar 2318 1 - 0   Ratkovic Milovan 2294 5
Round 9
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5   Ratkovic Milovan 2294 0 - 1   Elez Nikola 2207 10
6   Potpara Nikola 2231 1 - 0   Radusinovic Lazar 2318 4
7   Krstic Petar 2326 ½ - ½ IM Nestorovic Nikola 2439 3
8   Sarenac David 2296 ½ - ½ IM Lapcevic Milos 2377 2
9 IM Sarenac Ivan 2404 ½ - ½   Stankovic Milos 2408 1
 
 
Miroslav Kopanja, predsednik ŠSS
 
 
Milun Delić, vd predsednika USSB
 
 
prof. dr Nenad Zrnić
 
 
Anđelija - Lena :)
 
 
Partije provg kola
 
 
Partije pod budnim okom Ljubojevića i Nedeljkovića
 
Foto galerija
 
Najava Trofeja Verice i Srećka Nedeljkovića 2014
Verica i Srećko Nedeljković

Mašinski fakultet će 30-31. maja 2014. godine biti domaćin finalnog turnira studentkinja i studenata fakulteta, akademija i visokijh škola u Beogradu koji nosi naziv “Trofej Verice i Srećka Nedeljkovića” po velikanima našeg šaha. Po deset najuspešnijih studenata i studentkinja boriće se sedmi put za ovaj prestižni trofej i nagradni fond koji je ustanovila porodica Nedeljković.

Prošlogodišnji pobednici su internacionalni majstor Miloš Lapčević i ženski velemajstor Jovana Vojinović. Posebno je jaka konkurencija među studentkinjama gde su još tri reprezentativke: Anđelija Stojanović, Marija Rakić i Jovana Erić. Glavni favoriti među studentima su Nikola Nestorović, Miloš Stanković, Ivan Šarenac i Miloš Lapčević, a prosečan rejting u finalu studenata je 2330!

Finalnom turniru prethode dva kvalifikaciona turnira koja se igraju u januaru, za dan Sv. Save i u aprilu, za Dan studenata pod nazivom "Kup rektora". Najbolji sa ovih turnira stiču pravo učešća u finalu. Ostatak se popunjava po trenutno važećoj rejting listi.

Ove godine sastav učesnika je sledeći:

Studentkinje

 

Studenti

1.

žVM

Andjelija Stojanović

2306

 

1.

IM

Nikola Nestorović

2439

2.

žIM

Marija Rakić

2306

 

2.

MK

Miloš Stanković

2408

3.

žIM

Jovana Erić

2201

 

3.

IM

Ivan Šarenac

2404

4.

žFM

Lena Miladinović

2079

 

4.

IM

Miloš Lapčević

2377

5.

žMK

Bogdana Nonković

2075

 

5.

M

Petar Krstić

2326

6.

žMK

Tamara Kezele

1985

 

6.

MK

Lazar Radusinović

2318

7.

žMK

Anastasija Panić

1951

 

7.

MK

David Šarenac

2296

8.

žMK

Marija Dragojević

1915

 

8.

MK

Milovan Ratković

2294

9.

žMK

Snežana Jovičić

   

9.

MK

Nikola Potpara

2231

10.

žMK

Ivana Gajić

 

10.

MK

Nikola Elez

2207

Igraće se po Berger sistemu, svako sa svakim, devet kola, sa tempom igre 15 minuta po igraču za celu partiju uz bonifikaciju od 10 sekundi za svaki potez. Prvog dana turnira, u petak, 30. maja 2014. godine od 15 sati odigraće se 4 kola, dok će se sledećeg dana od 11 sati odigrati preostalih 5 kola.

Pored redovnih nagrada koje obezbedjuje organizator, porodica Nedeljković kao pokrovitelji turnira obezbedili su vredne novčane nagrade za pet prvoplasiranih na oba turnira, kao i lični i prelazni pehar za pobednike.

Direktor turnira je prof. dr Miloš Nedeljković, a oba turnira sudiće Nebojša Baralić, medjunarodni šahovski sudija.

Poziv na otvaranje u petak u 15 sati otvoren je za sve ljubitelje šaha, a više zvanica šahovskih velikana i univerzitetskih profesora je potvrdilo dolazak.