8. Kadetski festival S Srbije 2014 - M10

Final ranking

Rank SNo.   Name Rtg FED Club Pts BH.
1 1   Budisavljevic Luka 1623 SRB Beograd 48½
2 3 I Stankovic Dimitrije 1602 SRB Nis-SK Car Konstantin 47½
3 2 I Tadic Stefan 1617 SRB Beograd-SK Tadic 7 47½
4 27 III Veljovic Ognjen 960 SRB Kragujevac-SK Radnicki 6 47
5 11 II Mijatovic Dusan 970 SRB N. Beograd 6 47
6 4 II Ivic Lazar 1557 SRB Beograd-SK Tadic 6 46
7 24 III Petrovic Aleksa R 960 SRB Beograd-OSK Viking 6 45
8 36   Nikolic Stefan 940 SRB Beograd-SK Viking 6 41
9 10 II Ivanovic Marko 970 SRB Beograd-SK Tadic 50
10 14 III Bartos Aleksej 960 SRB Aradac-SK Aradac 38
11 37   Serafimovic Ilija 940 SRB Pancevo-S. Gligoric 5 43½
12 6   Boros Aron 1410 SRB Senta-SK Senta 5 43½
13 25 III Ristic Ilija 960 SRB Grocka 5 42
14 17 III Ilic Petar 960 SRB Sapine-dr Petar MItrovic 5 40
15 9 II Alimpic Aleksa 970 SRB Zemun 5 38
16 8 II Licina Luka 1367 SRB Batajnica-Gliga 5 37½
17 22 III Pajcin Lav 960 SRB Novi Sad-DSK Kapablanka 42½
18 5   Boros Tamas I 1489 SRB Senta-SK Senta 39½
19 7 III Zivkovic Vukoje 1404 SRB Paracin 39
20 16 III Djurin Cedomir 960 SRB Novi Sad 36½
21 12 II Shrestha Stefan 970 SRB Beograd-Teleoptik 36
22 18 III Joksimovic Ognjen 960 SRB Pozarevac-PSK 32½
23 26 III Tomic Stefan 960 SRB Sapine-PSK 29½
24 13 II Kandjolas Konstantin 960 SRB Pozarevac.SK dr Petar MItrovic 4 39½
25 19 III Jovicic Arandjel 960 SRB Beograd_SK Borca 4 37½
26 23 III Petkovic Vuk 960 SRB Beograd-SK Tadic 4 33½
27 28 IV Gajcin Aleksa 950 SRB Prigrevica-Prigrevacki SK 4 31
28 20 III Kupusovic Marko 960 SRB Vrbas-SK Vrbas 38½
29 15 III Blanusa Strahinja 960 SRB Zemun-Nestor 37
30 30 IV Molnar Luka 950 SRB Boljevci-Surcin 36
31 39   Vezmar Dusan 940 SRB Vrsac-SK Omladinac 32½
32 21 III Markovic Milos 960 SRB Subotica-SK Spartak 29½
33 35   Jovic Rastko 940 SRB Zajecar-OZSK Zajecar 28½
34 31 IV Nikolic Andrej 950 SRB Novi Sad- DSK Kapablanka 28½
35 34   Ilic Danilo 940 SRB Sr. Mitrovica-Srem 27½
36 38   Ugljesic Slavko 940 SRB M. Mitrovica-LSK Lacarak 3 34
37 33   Djukic Andrej 940 SRB Kikinda-SK Radnicki 3 31½
38 32 IV Sever Milan 950 SRB Subotica-SK Spartak 3 25½
39 29 IV Milovanovic Lazar 950 SRB Pozarevac-PSK 30

This page was created by program Swiss-Manager
Details on this tournament can be found on http://chess-results.com