Herceg Novi, 09-20. Septembar 2006.

Ekipno prvenstvo Evrope za mlade šahiste i šahistkinje u ubrzanom šahu

STEFANI MILUTINOVIĆ I JOVANI VOJINOVIĆ ZLATNE,
A MARIJI RAKIĆ BRONZANA MEDALJA

Niska medalja osvojenih u Herceg Novom se nastavlja. Naši mladi takmičari nastavljaju sa odličnim igrama na Evropskom prvenstvu za mlade u ubrzanom šahu. Stefana Milutinović i Jovana Vojinović osvojile su zlatne, a Marija Rakić bronzanu medalju. Odlično su igrali i ostali naši predstavnici.

S. Milutinović, J. Vojinović i M. Rakić

Grbić Branko u konkurenciji dečaka do 10 godina podelio je od 3-7. mesta ali je po dodatnim kriterijumima rangiran na 6. mesto.

Do 12 godina Dimitrijević Radmilo je naš najbolji predstavnik sa 5 poena i plasmanom na 14. mesto.

Nestorović Lazar do 14 godina i Roganović Miloš do 16 godina, učinkom od 50% plasirali su se u sredinu tabele.

Nikola Nestorović je još jednom pokazao da mu leži ubrzani tempo igre. Medalja je izmakla za dlaku. Odlično 4. mesto.

U grupi devojčica do 10 godina pored zlatne Stefane Milutinović vredno je pomena i 6. mesto Jovane Milošević.

Vince Andrea četvrta do 12 godina. Očekivali smo da nas Andrea još jednom obraduje, bila je na dobrom putu ali neočekivano je pretrpela dva poraza u poslednja dva kola.

Do 14 godina jedno zlato Jovane Vojinović i peto mesto Jovane Erić.

Jovana Vojinović

Igrama u ubrzanom šahu Marija Rakić je još jednom potvrdila da joj je mesto na pobedničkom postolju u ovoj starosnoj grupi zagarantovano.

Sandra Djukić u veoma jakoj konkurenciji zauzela je 9. mesto što je ipak dovoljno za ulazak u super finale gde očekujemo bolje igre.